AKTUALITY

Ludgeřovice slaví triumf
11/5/2019

Poprvé se z titulu MFBL radují borci z Ludgeřovic. S naprostou převahou porazili v play-off všechny týmy se kterými se střetli a dokráčeli až k vítěznému finále. V něm porazili tým Zábřehu, jenž již potřetí v řadě obsadil 2. příčku. Pomyslný bronz vybojovala na samostatné nájezdy Hať v dramatickém souboji se Šiheřovicemi. Detailní výsledky jsou na webu MFBL zde a něco málo z fotogalerie zde .

Rozlosování play-off
23/4/2019

Sezona je u svého konce, poslední kolo je kompletní a my známe účastníky pro play-off i jeho rozlosování. Ze 3 variant byla vylosována možnost rozdělení 1-3-6/2-4-5. Ve skupině A se tak potkají vítěz základní části Ludgeřovice, Štěpánkovice a Ostrava-Zábřeh, a prakticky vytvoří pověstnou skupinu smrti. Skupinu B pak utvoří Hlučín, Hať a Šilheřovice. Přípravy jsou v plném proudu, do play-off zbývají necelé 2 týdny, 4. května vypukne v Hlučínské sportovní hale vrchol sezóny.

Play-off dostává obrysy
07/4/2019

Poslední hrací kolo teprve začalo, ale několik věcí je již jistých. Po velmi nevydařené jarní části si finálové play-off nezahraje vícenásobný mistr z Mariánských Hor. Naopak jistotu prvního místa základní části si pojistily Ludgeřovice v přímém souboji s týmem Štěpánkovic. Průběh zápasu byl dramatický, vyhecovaný a rozhodla až koncovka celého duelu. 8. hrací kolo bude pokračovat posledními zápasy ostatních celků přístí víkend, kdy se rozhodne o definitivním složení pro finálový turnaj.

Koncovka sezóny
18/3/2019

Po under15+allstar pauze čeká naši ligu poslední hrací kolo základní části sezóny a máme se na co těšit. Po posledních kontumacích Štěpánkovic si na konečné první místo tabulky brousí zuby Ludgeřovice. A práve tyto dva týmy o něj svedou přímý souboj. Jejich společný soupeř bude tým MH, jenž ale po slibném podzimu ztratil na jaře definitivně formu a nyní přežívá na opačném konci tabulky již pouze s teoretickou šancí na postup do play-off. V okolí postupové hrany se nachází hned 5 týmů a rozhodou až poslední zápasy. Po odehrání posledního utkání se rovněž vylosují skupiny pro play-off a výsledky zde budou zveřejněny.

ALL STAR 2019
13/03/2019

Ihned po turnaji Under15 se odehrál také zápas All Star. Letošní účast byla všeobecně slabší díky odmítnutím mnoha nomninovaných hráčů a dokonce i hrací čas se zkracoval na 3x12 minut (namísto tradičních 15 minut na třetinu). Dlouhou dobu vedl v zápase tým západu, ale v koncovce utkání se stejně jako v loňské bitvě prosadili lépe borci východní konference a výsledkem 6:5 potvrdili své loňské vítězství.

UNDER15 za námi
12/03/2019

09. března se odehrála v šilheřovické hale jarní část turnaje pro mladé hráče. Vítezství a tím i celkový titul si zajistili po relativně jasném finále hráči ostravského Zábřehu a obhájili tak svůj triumf z loňského roku. Hlučín, vítěz podzimní části, ztratil semifinálový zápas se Starým Jičínem v dramatické koncovce až na samostatné nájezdy, kdy rozhodnul jediným úspěšným pokusem až poslední borec. V souboji o 3. místo pak Hlučín porazil domácí Šilheřovice a získal tak pohár za 3. místo. Starý Jičín si svým výkonem řekl o stříbrnou pozici.

Zápis ze schůze 27.01.2019
04/02/2019

K nahlédnutí zde . Nejdůležitější termíny a místa konání jsou k nalezení rovněž na webu mfbl v sekci události a na FB skupině.

Jarní schůze
10/01/2019

Další setkání týmových vedoucích MFBL se uskuteční v neděli 27.01.2019 od 16:00 na obvyklé půdě, tedy na faře v Ludgeřovicích. K projednání bude především struktura a organizace letošního play-off a také akce Under15+AllStar, která se po loňské premiéře bude opakovat i letos.

Pololetí
05/01/2019

Sezóna dospěla do své poloviny a všechny dosavadní výsledky jsou zapsány a zohledněny v tabulce. Do klubu týmů s kontumacemi se přidaly Mariánské Hory, druhý ostravský tým ze Zábřehu klesnul na poslední příčku a společně s Bohuslavicemi a Píští nabírají ztrátu na poslední postupové místo, pod kterým je aktuálně 6 bodová mezera. Střed tabulky je aktuálně velmi vyrovnaný v rozmezí jen několika bodů. Aktuálně probíhá 5. hrací kolo.

Vánoce !!
21/12/2018

Krásné a radostné období Vánoc, pohodu, lásku lidí kolem sebe, třeba i nějaký ten florbalový dárek, sladké cukroví, bacha na pyrotechniku (ruce by se při hře mohly hodit) a dobrý vstup do nového roku! ;)

datum Under15 a All-star
19/12/2018

Nedávno byl odsouhlasen konečný termín pro konání jarního turnaje UNDER15 spojeného s ligovou akcí All-STAR. Uskuteční se ve stejném termínu jako loňský rok, tedy druhou březnovou sobotu, která letos připadá na termín 09.03.2019. Přípravy začnou probíhat po Novém roce, detaily obou akcí se budou řešit na jarní ligové schůzi a budou včas oznámany zde i na FB skupině.

3. kolo
26/11/2018

Po odehrání 3. ligového kola se na špici stále drží Ludgeřovice bez bodové ztráty! Dobrý start nezaznamenaly Bohuslavice, které zatím disponují jediným bodem. Výčet kontumací se rozrůstá, po 2 kontumačních zápasech mají kromě týmu Štěpánkovic také Ostrava-Zábřeh a Bohuslavice. 29.11. startuje poslední hrací kolo před Vánocemi.

1. kolo
24/10/2018

První hrací kolo je u konce - na špici tabulky se o jediný gól před Hatí nachází Ludgeřovice, třetí místo okupuje Hlučín o jeden bod ze samostatných nájezdů před týmem z Ostravy-MH. Na druhé straně si kvůli osobnímu trestu oslabené Štěpánkovice připsaly hned 2 kontumace.

Sezóna 2018/2019
02/09/2018

V pátek 31.09. proběhla podzimní schůze vedoucích a začátek nové sezóny se blíží. Kromě obecných témat k řešení se odhlasovala jedna revoluční změna - nově do play-off postupuje po základní části pouze 6 týmů, nikoliv 8. Cílem bude zatraktivnění základní části a mírné zkrácení zdlouhavého play-off. Více informací k naleznutí na facebooku MFBL. První hrací kolo začíná již 27. září, celý rozpis je pak k naleznutí v kalendáři. Všem týmům hodně zdaru!

Výsledky play-off
14/05/2018

V sobotu 12.05 se odehrálo závěrečné play-off letošní sezóny. Turnaj se konal v šilheřovické hale od ranních hodin až do večera. Většina zápasů byla nesmírně vyrovnaná a o postupu ze skupin rozhodovaly jen detaily. Titul mistra MFBL si nakonec po 3 letech opět odvezl tým z Ostravy Mariánských Hor, když ve finále zdolal druhý ostravský tým ze Zábřehu. Třetí místo vybojoval skvěle namotivovaný Hlučín v zápase s vítězem základní části - Štěpánkovicemi, které sice suverénně vyhrály svou skupinu, ale poté, zřejmě i vinou úzkého kádru a únavy, jasně prohrály oba závěrečné duely. Detailní výsledky budou zveřejněny na webu mfbl.aiss.cz a na FB skupině.

Ligová mše - POZOR ZMĚNA !!
24/04/2018

Vzhledem k lehkým organizačním komplikacím se přesouvá datum společné ligové mše a následné akce o týden později. Uskuteční se tedy až v sobotu 2. června. Místo zůstává stejné, tedy kostel a fara v Bohuslavicích.

Mše svatá se bude sloužit od 16:00, následovat bude volný společný program do večerních hodin. Detaily akce budou zveřejněny po play-off.

Základní část je u konce
23/04/2018

V neděli večer byly odehrány poslední zápasy základní části letošní sezóny, která je tak uzavřena. Do závěrečného turnaje se podařilo na poslední chvíli postoupit týmu Hati na úkor jejich sousedů z Píště.
Známo je také složení základních skupin pro play-off, které se odehrají systémem 1278 a 3456. Ve skupině A se tak setkají týmy Štěpánkovic, Ostravy-Mariánských Hor, Šiheřovic a Hati. Skupinu B vytvoří Ludgeřovice, Hlučín, Bohuslavice a Zábřeh.

Losování skupin pro Play-off
18/04/2018

Před námi jsou poslední 3 zápasy, které se odehrají tuto neděli 22.04. od 19 do 21 hodin v ostravské hale na Dubině. Hned po nich, tedy od 21h proběhne losování základních skupin pro Play-off, za účasti zástupců všech 3 týmů. Pokud by se losování chtěl zúčastnit kdokoliv další, bude na místě samozřejmě vítán. Výsledek bude poté neprodleně zveřejněn na stránkách mfbl.aiss.cz a na FB skupině.

Poslední kolo sezóny
09/04/2018

Aktuálně probíhá 8. (tedy poslední) hrací kolo letošní sezóny MFBL. Jeho konec je stanoven na 25. dubna. Po posledních odehraných zápasech se bude losovat systém základních skupin do play-off a poté bude zveřejněn na stránkách mfbl.aiss.cz a také na FB skupině MFBL.

Under15 a AllStar
13/03/2018

Naše liga má za sebou náročnou sobotu - poprvé organizovala dvě takto velké akce najednou. Od rána probíhal v Šilheřovické hale turnaj pro hráče do 15 let (Under15) a odpoledne jej vystřídala exhibiční akce výběru východní a západní divize ligy. Obě akce přinesly dramatická utkání, ale zároveň uvolněnou a přátelskou atmosféru. Vítězství mezi mladšími se odvezli hráči Zábřehu, kteří oplatili Hlučínu loňskou finálovou porážku. Třetí skončil překvapivý nováček v turnaji - Starý Jičín. V exhibičním utkání AllStar se pak z vítězství po velmi tuhém boji rozhodnutém teprve v samotné koncovce radovali borci z východní divize. Více detailů bude uveřejněno později na stránkách mfbl.aiss.cz, respektive under15.aiss.cz .

5.kolo
24/01/2018

První jarní kolo je odehráno a zapsáno.
Píšť a Hať si 6 respektive 3 body výrazněji řekli o boj o vyšší příčky v tabulce s cílem vyhnout se neúčasti v play-off.
Naopak tým Štěpánkovic využil zaváhání dosavadního lídra z Ludgeřovic a posunul se zpět do čela tabulky.

zápis ze schůze
11/01/2018

Zápis ze schůze je k nahlédnutí zde.

jarní schůze
28/12/2017

Schůze MFBL pro týmové vedoucí se uskuteční v pátek 5. ledna od 18 hodin.
Hostit nás bude opět fara v Ludgeřovicích.
Na programu bude především play-off, Under15 + all-star game a navrhované změny v lize.

Vánoční prázdniny
22/12/2017

Přejeme všem krásné a radostné prožití svátků Vánoc, Boží ochranu a přítomnost, hezké florbalové dárky a dostatek odpočinku pro další zápasy naší skvělé soutěže!

V lize nyní začíná 2 týdenní vánoční volno, které skončí až 4.1., kdy startuje 5. hrací kolo základní části.

4.kolo
20/12/2017

Poslední podzimní kolo je kompletně odehráno a máme tak výsledky po polovině základní skupiny. Všechny tabulky a statistiky jsou již nyní doplněny v systému. Na špici "přezimuje" tým Ludgeřovic. Další zápasy v rámci jarní části sezóny se začnou odehrávat opět od ledna 2018.

7 gólový junior
19/12/2017

Jeden z nejmladších hráčů ligy, Václav Štefek (2005) z Ostravy-Zábřehu, nastřílel v zápase s Hatí 7 branek včetně rozhodujícího nájezdu!
Velkou měrou tak přispěl, zřejmě i vlivem dobře zvolené týmové strategie, k zisku dvou bodů svého týmu.

nový lídr tabulky
18/12/2017

Po překvapivé kontumaci 4. kola vedoucím týmem Štěpánkovic a dvou výhrách pro Ludgeřovice se tento tým dostává do čela tabulky MFBL!

podmínky účasti
10/12/2017

Do systému MFBL byla přidána nová záložka "podmínky účasti". V ní najdete tabulku s týmy a indikaci toho, zda podmínky již splnily. Na pololetní schůzi budeme hlasovat o případných postizích při nesplnění těchto podmínek do určitého data. V podzimní části sezóny účast nijak podmíněna není.

3.kolo
01/12/2017

Po třetím kole se na čele tabulky bodově osamostatnily Štěpánkovice po jednoznačně vyhraném souboji s týmem MH. V 3 bodovém závěsu se pak drží ještě Bohuslavice a Ludgeřovice. Za touto čtveřicí vznikla již 9 bodová propast. 4. kolo bude pro týmy pod touto mezerou velice důležité, pokud budou chtít ještě zabojovat o lepší postavení v základní části.

nové statistiky
20/11/2017

Statistiky bodování a trestů jsou přidány na hlavní stránku do sekce "tabulka".

2. kolo
13/11/2017

Druhé kolo je za námi, tabulka je aktuální! Po 4 zápasech zaujímá postavení na špici tým Štěpánkovic nejen s 12 body, ale jednoznačným skóre +31. Naopak pouze s jedinou výhrou v základní hrací době prozatím operují semifinalista respektive finalista loňského play-off - Šilheřovice a Ostrava-Zábřeh.

1.kolo
25/10/2017

První kolo bylo kompletně odehráno, výsledky a ligová tabulka budou zveřejněny během víkendu 28.-29.10.

kalendář
29/09/2017

Rozpis zápasů a kalendář pro sezónu 2017/2018 je na světě!
Najdete ho v menu liště pod položkou "MFBL system".

zápis ze schůze
24/09/2017

Zápis ze schůze je k nahlédnutí zde.

podzimní schůze
15/09/2017

Schůze vedoucích se uskuteční v pátek 22.09. v Ludgeřovicích od 18:30.

nová sezóna
10/09/2017

Sezóna 2017/2018 začíná!
Již 12. ročník ministrantské florbalové ligy!